Vzdělávací program CŽV -Učitelství pro střední školy

Vzdělávací program CŽV Učitelství pro střední školy nabízí aktivním učitelům s uceleným oborovým vzděláním rozšíření nebo prohloubení kvalifikace o relevantní pedagogicko-psychologické a oborově didaktické znalosti a dovednosti.

Koncepce přípravy učitele v tomto vzdělávacím programu vychází ze současných potřeb vzdělávací praxe, kdy je akcent kladen na přípravu pedagogicko-psychologickou  a oborově didaktickou. Základní a obtížné části jsou frekventantům zprostředkovány v přímé výuce (přednášky, cvičení, výcvik, praxe).

Vědomosti frekventanti získávají částečně samostatně na základě studia doporučené literatury. Nutnou součástí této formy profesní přípravy je i výcvik příslušných profesních dovedností (pedagogicko-psychologických, didakticko-praktických a metodických). Důležitou součástí kurzu jsou reflektované propedeutické a oborové praxe, v rámci kterých budou, kromě vlastní výuky, rozebírány kazuistiky, které pomohou frekventantům pochopit zákonitosti i nejednoznačnosti edukačního procesu.

Absolvent tohoto vzdělávacího programu získá „Osvědčení učitelské způsobilosti“, které vydává FF UK. V souladu se zmíněnou akreditací je plnohodnotným vysokoškolským dokladem pro učitelské působení na středních školách.

Odborný garant:
doc. PhDr. Martin Strouhal, Ph.D.

Web: https://kped.ff.cuni.cz/cs/ucitelstvi-pro-stredni-skoly/